2 Kasım 2012 Cuma

Bunları ben mi dedim??

Kaynanatörle olan münakaşamız neticesinde kendisiyle görüşmeme kararı almıştım. Ama ertesi gün eşimin kuzeninin çocuğunun 40 mevliti yapılınca mecburen yüzyüze geldik. Limoni şekilde resmi konuşmalarla geceyi geçiriyorduk ki eşimin diğer kuzeni benim kaynanayı büyük cadının kreşteki doğumgününe davet etti. Demiştim ya büyük cadıyı bu eşimin kuzeninin kreşine gönderiyoruz diye, salak şey bana sormadan kadını çağırdı yaa.. Eşim de beni içeri çağırdı, bak sen davet etmedin o çağırdı ayıp oldu, sen desen iyiydi, anneme soğuk davranıyosun ben farkındayım çok üzülüyorum dedi. Ben de senin kuzeninin hıyarlığı banane dedim ama mecburen eşimin hatırı için yarım ağızla çağırdım, anne siz de gelin isterseniz dedim, o da bakarız inşallah dedi. Kızın doğum günü sabahı da eşim rica etti nolur ara çağır diye, hadi dedim büyüklük bende kalsın. Aradım kadını tekrar çağırdım, konu konuyu açtı, ben sana o gün çok kızdım bizde kalmasın diye inat ettin dedi. Ben de fırsat elime geçmiş kaçırır mıyım, annecim ben de size çok kızdım, siz kural koymuyorsunuz çocuğun dengesi bozuluyor ben kızımı dünyadaki herşeyden çok seviyorum fakat disipline ihtiyacı var dedim. Özetle, sen iyisin hoşsun da boşsun çocuğu eğitmiyor her istediğini yapıyosun ben senle inatlaşmadım koyduğum kurala uyulsun istedim gibi bişeyler konuştuk. Ama çok kibardı, ben de çok kibardım sanırım kendimi anlattım, o da anladı ve bana hak verdi(galiba).

Son olarak anneciğim ben sizi çok seviyorum (yalakalığıma bakın yaaaa:)) çocuğuma bakıyorsunuz neden sizi üzeyim yaptığım şeyleri şahsi algılamayın ama eğitimi için şart dedim :))

Görüldüğü üzere aynı anda hem severim hem döverim, manyak ettim kadını bişey diyemedi,algıalayamadı, barıştık, sonuç olarak bidaha sözümden çıkılmayacak... He Heee :)))

1 yorum:

sevgı saygı dedi ki...

sen öyle san, o bıldığını çaktırmadan okur....