26 Kasım 2012 Pazartesi

1 haftalık detoks ve sonuçları

Sevgili Ezgi'nin blogunda yayınladığı rejim listelerini biliyorsunuzdur. Ben 6. haftaya kadar birebir uyarak gelip daha sonraki listelerde öğlenleri doyana kadar çorba (evde yapılacak tabiki) ibaresi olmasından dolayı birebir yapamadım, yerine kendimce uygun şeyler koydum ama disiplinim bozulduğundan mıdır nedir diyet yapamaz ama dikkat eder oldum. Ara sıra kaçamak ara sıra düzgün beslenme derken ne aldım ne verdim uzun süre. En sonunda kaçamaklar çoğalınca 2 kilo alıp 68,5 oluverdim. Ben de gene bir disipline kavuşmak maksatlı ilk haftadan başladım tekrar. Bugün son günü ve ben sadece 1 akşam fire verdim. Aslında öyle açlık krizi falan da olmadı ama bir arkadaşımla ilk defa bebeleri evde bırakıp kız kıza çıkma fırsatı doğunca, aman dedim hayatımda bana keyif verecek şeyleri de yapmalıyım. Tatlı yemedim ana yemek yemedim ama mezeleri ekmekle götürüverdim yanında da bira:) 1 akşamlık eğlence orada bitti, devam ettirmedim ertesi gün aynı kefirli içeçekli beslenme düzenine devam ettim. Aslında gerçek sonuç yarın meydana çıkacak ama sabah dayanamayıp tartıldım 1,8 kilo vermiş gözüküyorum. 66,7 bana iyi geldi. Şimdi altıncı listeye kadar sırasıyla gidip 6dan sonra ezgiden tüyo alarak yola devam edicem. Yılbaşına kadar 63 kilo hedefimi değiştirmiyorum. (63,9 bile görsem hedefimi tutturmuş sayıcam) Atlatmam gereken 1 önemli gece var, o da koca beyin doğum günü. Ama ızgara yiyebileceğim için sorun yok.

Yürüyüşü haftada 3 gün yapmaya gayret ediyorum. Yapamasam da daha çok hareket etmek için hiçbir fırsatı kaçırmıyorum. 65e iner inmez de pilatese başlamayı hedefledim ama bakalım nolcak. Spor salonuna verdiğimiz yığınla para çıra gibi yanıyor. Bebemi bırakıp gitmek istemiyorum hafta içi. Hafta sonu da benim pek canım istemiyor ve yapılacak yığınla iş olduğundan 1 saatlik boşluk bulabilirsem onu da masaja gidip dinlenerek değerlendiriyorum:) 2 haftadır gidemedim, gerisini siz düşünün.

Bu arada listelere göz atanlar ilk haftadan korkmasın çok aşırı zor değil ama zihnen hazır olmak lazım bi de mümkünse kocanın olmaması lazım:) bizimkinin bu hafta çok işi vardı 2 gün hariç hep geç geldi, ondan dayanması kolay oldu.

Bakalım 6. haftaya fire vermeden gelebilecek miyim???

2 yorum:

ömür dedi ki...

1.8 kg harika bir sonuç ,devamıda gelir umarım ...
bana detoks listeleri o kadar zor geliyor ki ,önyargıyla yapamam diye bakıyorum,belki denesem bana da iyi gelir..

mariposa dedi ki...

Yapılırsa kesin sonuç veriyor haftada 2 kilo. Bu ikinci tam yapışım, ikisinde de tam iki kilo verdim. Üstelik 1 gece ufak bir kaçamak da olduğu halde. Ben de aman liste miste uyamam diyordum ama hayatımda ilk kez listeli disiplinli rejim yapıp iki ayda 10 kilo verdim. Bi 5 daha versem kurtarıyorum :)