4 Ekim 2013 Cuma

Kızmayın Rejimdaşlarım...

Anladım ki buradaki iş yoğunluğu ben ne kadar çalışırsam çalışayım azalmayacak, o nedenle işleri bekletip yazılarıma geri dönmeye karar verdim. Hepinizi takip ediyorum ama aktıf katılımın tadı bir başka valla :)

14 gün süresince naaptığıma gelirsek, hiçbişey yapmadım:) Kilom aynı; 65,5-66,5 arasında değişiyor her gün. En azından kilomu sabitledim diyerek kendimi avutuyorum. 60 kilo olmadan içim asla rahat etmeyecek ve rejim modundan çıkamayacağımı anladım. Şimdi duraksama devresindeyim, yani vücut duraksamadı ben duraksadım:) Rejim yapamıyorum, hep bir aksilik bir yeme ortamı oluşuyor ama nedense asla vicdan azabı çekmiyorum. Ne yersem miktarına dikkat etmeye çalışıyorum, ya da diğer öğünlerde dengeliyorum. Kendimi salamam bundan sonra, çünkü övgüler hala devam ediyor çok iyi oldun gençleştin filan diye. Dedim ya sadece 6 kilo verdim ama demek ki 6 kilo bile bir noktadan sonra çok fark yaratıyormuş.

Yürüyüşlere devam edemiyorum, geçen hafta sadece 2 kere yürümüşken bu hafta hiç çıkamadım. Ama devam edicem öğlen yürüyüşlerime, yağmur yağmadığı sürece soğuk beni durduramaz :)

Normal yaşantımdan bahsedersek, çok sıkıntılı günler atlattık ailece. Sonunda dediğim çıktı, koca beyin ciddi bir depresyon geçirdiği anlaşıldı. Neden diye sorarsanız valla ben de bilmiyorum. Psikiyatriste götürdüm, ciddi ilaçlar verdi, alkol bağımlılığı olduğuna kanaat getirdi ve yasakladı, ya kendi bırakması gerektiğini ya da ciddi destek alarak(alkol tedavisi yani) bundan vazgeçmesi gerektiğini belirtti. Ama sorun sadece alkol değil, aynı zamanda psikolojik. Mutsuzdu, çook mutsuzdu. Hayatın anlamını kaybettim ama sizi kaybedemem dedi. Ben her zaman, biz sana sorumluluk ve hayat tarzı anlamıda yük oluyorsak ayrılalım derdim eşime. Ama galiba çok dokunmuş, doktor iyiki ayrılmamışsınız yoksa kendine zarar verebilirdi dedi. Ben tabi şoka girdim. Beni sallamayanı, beni kaybetmekten korkmayanı ben ne sallıycam diyip boşayacaktım ya, aslında içki nedeniyle muhakeme yeteneğini kaybedip sorumsuzca davranıyor sonra pişman oluyor ama bir çıkış yolu bulamıyormuş. Yani depresyon-mutsuzluk ve içki sarmalı nedeniyle bööle şeyler yaşamışız. Herneyse, çok şeker bir doktordu, ben çok sevdim. Eşimin de aklına yattı. 4 gündür içki içmiyor, ilaçlarını içip iyi davranmaya çalışıyor. Ben de destek oluyorum. Ama gene bak bu sana son inanışım, hastaneye yatırmadım seni, ama gene lüzumsuzluk yaparsan bu sefer yanında olmayacağım diye tehdit ettim:) Bağımlıysan hastaneye yat, yardım iste de mi. Kendim hallederim dedi, bakalım gene inandık :)

Akşama Bodruma gidiyoruz, huzur tatili yapıcaz. Kayınvalide de orda gerçi. Önceden olsa sorun etmezdim ama bu olaylar sırasında benle saçma sapan konuştu, beni irrite etti. Dağınıkmışım, ilgilenmemişim, evde mutlu olmayan erkek dışarı çıkarmış vs.. Ama bunları sevecenlik kısvesi altında söylüyor.  Benim oğlumun hataları da vardır elbet ama senin de kusurların var. Boşanıcaksan boşanma demem ama daha mutlu olmayacaksın filan dedi. Bir de benim çok ayıp bir hatamı yüzüme vurdu. Evet yanlışlıkla ortada bişey unutmuşum, bu da almış kaldırmış. Çok dağınıksın diyo bana. Ee arkadaşlar, evinize kimseyi misafirlik harici sokmayın diyorum, başka da bişey demiyorum. Çocuk bakacam diye sabahın köründe gelip akşama kadar evde kalırsa her haltınızı öğrenip aleyhinize delil olarak kullanabilirler. 3 sene sonra bile olsa... Şimdi gidiyoruz ya, iyice dikkatli olmam lazım helime hareketlerime.

Yav yazdıkça delleniyorum, kadına oğlunun alkol sorunu var boşuycam diyorum (doktora götürmemiştim o zaman) alkolik olsa ramazanda içmez, evde mutlu değil dışarı ondan çıkıyo, izin verme sen de diyo bana. La havleee... Birşey daha öğrendim, kayınvalideden anne olmaz, olsa olsa üvey anne olur, bööle kendi evladını kayırır...

Genel ruh halime gelirsek pek keyifliyim. Dediğim çıktı, haklı olduğum anlaşıldı, koca bey düzelme adında adımlar attı, kayınvalideyi daha iyi tanıdım elime koz verdi, iyilik yaptı kafama kaktı diyebilirim artık, işlerim güzel, çocuklarım iyi, herzamankinden daha güçlüyüm. Şu 6 kilocuk daha gitse de süper ötesi olsam:))) Ama daha değil, ne zaman güç toplarsam o zaman bi atak daha yapıciim.

Haftaya ve bayramda görüşemeyeceğimizden herkese şimdiden iyibayramlar diyor, +2 ile değil -1 ile görüşmeyi diliyorum :)

Öptümmmm

2 yorum:

SKINNY dedi ki...

Bende cok sevindim, inan karsindaki suclamak kolay olan birsey, ama onunda daha derin sorunlari varsa, hatta gecmisten cozemedigi, Alkol sorunu benim ailemde de vardi. Esine cok destek olman gerekiyor. Basaracgina inanmasina saglayabilirsin gibi geliyor. Zor ama cok iyi bir surec ailen icin. Iyi tatiller

Mucize dedi ki...

Tamam tamam kizmadik :)) herseyin yolunda olmasina sevindim. Kayinvalideler hep boyle canim, benimkisi en sorunsuz denebilecek cinslerden ama o bile ara ara canimi sıkıyor benim. Onlar icin ogullarindan kiymetli yok. Tatilin cok guzel geçer umarim.