15 Temmuz 2011 Cuma

Yıl Dönümü, Rutin Kontroller, Tatile Kaçış Bıdı Bıdı... Vs.

Dün kocişle 4. evlilik yıldönümümüzdü. Ne çabuk geçmiş zaman anlamadım ki. Bunca itişme tepişme öpüşme barışma arasında anlamamışım:) Kendisi şu anda Bodrumda yazlıkta, evi bizim için temizlemek için 1 hafta önceden gitti, ayrıca abisi ve babasını da götürdü, ailesiyle erkek erkeğe tatil yapacaklarmış. Evlenmeden önce böyle bişey yapacağını söylese başında saç bırakmazdım ama artık nedense hoş görüyorum :) Sabah erken kalkmış, internetten çiçek siparişi vermiş. İşyerime göndermiş koca vazo gülleri, çok havam oldu valla:)Mutlu etti beni sağolsun.

Biz de (küçük cadı, bakıcı ve ben) cumartesi sabah uçakla gideceğiz, biz gittikten iki gün sonra da babası ve abisi dönecek. O şartla kabul ettim gitmeyi zaten. Maaile tatil bana göre değil, yayılıp yatamadığım tatile tatil demem. Hoş babasının yazlığı, evine dönmese dönmez ama bu sefer de ben kalmam 2 hafta.

Busabah ise doktor randevum vardı, yeni doktordan memnun kaldım, ilgili davrandı. Ama şu sezeryan işi aklıma takıldı, ben açıkça sancılarım tutmadan gitmek istemediğimi söyledim, o da en erken 38,5 haftayı hedeflediğini ama 39-39,5ta alınabileceğini son ana kadar zorlamanın gerekmediğini söyledi. Şimdi bu husus çok kafama takıldı çünkü erken gidersem sütümün gelmesinde sorun olabilir. NApsam bunu da mı değiştirsem yoksa son anda ben istemiyorum gelmiycem sancı bekliycem mi desem,deneyimliler fikir belirtirse sevinirim.

Bi de 20hafta bugün bitti, doktorun tartısına göre 3 kilo almış gibi gözüküyorum ama evdekinde 4,5 kilo fark var. Doktor çok iyi gidiyosun kilo alımın da normal ama almıycam diye az yeme beslenmeni ihmal etme dedi. İlk defa birileri bana kilonu takma iyi beslen diyo:D

15 gün tatilden sonra bakalım aynı şeyleri söyleyebilecek mi?:) Açık büfe olsa 3-4 kiloyu çakar gelirdim ama yazlık ortamında 1 kilo filan alırım gibi geliyor inşallah yanılmam. Yaz ayları genelde hafif yenir derler ama benim için böyle iştah kapanması, yemeğin ağır gelmesi durumları mevzu bahis değil o yüzden yazdan ekstra korkarım, dondurması dışarda yemeği atıştırmalıkları derken bana patlıyor :)

Şimdilik hoşçakalın...

Not: Selinka, ben seni msnye ekledim ama bi zahmet sen de beni kabul et:) İşyerinde gündüzleri pek açamıyorum ama gene de denk gelirsek sohbet ederiz. Ayrıca sayfana yorum da bırakamıyorum haberin olsun.

3 yorum:

dwarfwaves dedi ki...

sana iyi tatiller mariposacım,çekirdek ailen ve göbüşündeki çekirdeğinle.. =))

mariposa dedi ki...

Çok teşekkür ederim tatlım, bakalım bu seferki tatilde hasta olcam mı:) Umarım iyi geçer, öptüm...

öz'üm dedi ki...

mutlu tatiller...kayınpederinde melekmiş ha...bizimkiler kıçımızdan bi saniye ayrılmıyor..kocanada 100 tam puan verdim..
iyi tatiller..