31 Mart 2014 Pazartesi

Bitti Gitti...

Boşandım arkadaşlar, geçen hafta mahkeme karar verdi, bugün de kararı tebellüğ ettik. Temyizden vazgeçtiğimize dair kağıtları da imzaladık. 1 saat önce resmen boşandım :)))  Durumumu sorarsanız çok iyiyim, psikolojik olarak yalnız kaldım havam yok çünkü iki minik cadım vaaaar. Zaten fırtat olarak da tek kalamayan tiplerden hiç olmadım. Korkmuyorum, mutluyum ve umut doluyum. Çocuklar da çok iyi, alışıyorlar sanırım. Mali olarak biraz sarsılıyorum ama hepi topu 1 sene sürecek, onu da atlatırım evelallah...

Koca bey her çocukları almaya geldiğinde brişeye ihtiyacın var mı diyip duruyor. Demek ki istemeyince ve istemeyeceğini de belirtince, en azından bir bağ olsun diye yardım da teklif ediliyormuş. Hatta paraya ihtiyacınız var mı diye bile sordu :) Bugün kararı imzaladıktan sonra arabasıyla işyerime bırakmasına müsade ettim. Konuştu işte duygusal duygusal. Çok zor oluyormuş bu işler, hiç bukadar üzüleceğimi düşünmemiştim bla bla. Bi de şimdi sana asılan çok olur, genç güzel bekar bi kadınsın dedi. Ben de olabilir diye cevap verdim. En çok o canımı acıtıyor dedi. Ben de insan elindekinin kıymetini bilmeli, ben sana aittim bu konularda seni üzecek en ufak birşey yapmadım, başımı yerden kaldırmadım ama artık bitti, kıymetimi bilemedin dedim. Ben de seni üzecek birşey yapmıyorum dedi. Enayiliğine doyma, sen bunun için, gezip tozmak, hayatını yaşamak için evliliğimizi bu hale sokmadın mı. Şimdi istediğin kadar gez, hayatını yaşa, hesap vereceğin kimse de yok nasılsa dedim. Pişman olmadığımı ve üzülmediğimi görünce daha çok içlendi heralde, bilemiyorum.

Amaaan, öküz öldü ortaklık bozuldu işte, şimdi akıllansa bana ne fayda, çocuklar için iyi olur inşallah.

13 Mart 2014 Perşembe

Tarih Tekerrürden İbarettir...

Beni bilen biliyor, tekrarlara geçmiyorum. İçme, sapıtma, hakaret vs'den sonra bu sefer bir yenilik var. BOŞANIYORUM... Bugün protokolü imzaladım, haftaya inşallah bitecek bu işkence. Allah kimseyi parasız pulsuz bırakıp da bu tarz bir hayata mahkum etmesin. Çocuklarına çok düşkün olan ex koca bey, protokole çocukların bakıcı ve okul masrafının yarısı ibaresini koymamak için bi yerini yırttı, ben de lanet olsun dedim kabul ettim. Kendisi zaten görevini yaparmış, çok iyi babaymış, söz vermiş karşılıycakmış ama bana para yediremezmiş. Hee alkolü de bırakıcam diye söz vermiştin ama nanay demedim :)) Bu sefer kendisi de çok istekli, bakalım caymadan hemen halletmeye çalışıyorum. Çünkü tehdit etti, nafaka istersen mahkemede karımı seviyorum derim, 4 sene sürünürsün dedi.

Bu hayatta artık yanlızım, çocuklarıma tek başıma bakıcam gibi gözüküyor. Allah bana güç sağlık ve para versin inşallah..

NOT: Herkes kaynanasına dikkat etsin, en iyisi benimkiydi sözde, dinamiti o koyuyormuş. Oğlunu ben azdırmışım, idare edememişim, suçun çoğu bendeymiş, eve bağlayamamışım (rakı sofrası vs kurmak gibi eylemlerle yani:)), geçen sefer niye barışmışım, barışmasaymışım, hadi birinci çocuğu yapmışım da ikinci çocuğu niye yapmışım peki??   Ayy, bir çirkefteyim ki düşman başına...