31 Ekim 2012 Çarşamba

Geri sayımda nerdeyiz??

Kaç gün kaldı yaw yılbaşına??. Benim ilk hedefim olan 3 Kasıma 65 olma olayı suya düştü. 3 günde 2 kilo veremeyeceğime göre yapcak bişey yok. Artık 65 olmadan kilomdan bahsetmeyi düşünmüyorum. 65,9u gördüğüm gün zaten cümle aleme ilan edicem. Benim incebelli'den neyim eksik :))) (Not:Kıskandım senii ben:))

Şimdilik dikkat ediyorum, Bodrom, Rodos,Kos üçlemesi bana 2 kiloya patladı, en kısa sürede bundan kurtulmam ve 66ya geri dönmem lazım.

Kaynana ve kilodan sonra bu Yunan memleketi hakkında da bi post yazmam lazım. Yarına artık. İşler almış başını yürümüş, biraz daha çalışayım ben:)

Kaynanatör-Mariposa Savaşı Resmen Başlamıştır!!!

Merhabalar efendiiim, hoşgeldiniz biz de hoşgeldik. Hoş geldik ama hoş göremedik:)
Cumartesi gecesi saat 1 de eve varınca, pazarı anlayamadım bile. Sabah kaynana aradı, büuük cadıyı hazırlayacakmışım da gelip alacakmış. Sormak yok ha gelip alabilir miyim diye. La havle çektim, çok da yorgunum ya, arıza çıkarmadan gönderdim. Pazartesi resmi tatil, salı günü kreş var. Prensip olarak kreş olduğu günün akşamı evde olması gerekiyor. Yani normalde cuma cumartesi kalabilir ama ertesi gün kreş olduğu için onlarda kalmasına müsade etmiyorum. Daha önce de bu muhabbet oldu, tavrımı koymuştum. Pazartesi tatilde deim ki kocacım gidip alalım bebemizi, evden uzaklaştı iyice. O da aradı anasını, gezdirceklermiş çocuğu, sonra bırakırlarmış. İyi tamam hoş buraya kadar.

Akşam oldu, bi telefon, cadı eve dönmek istemiyormuş kıyameti koparmış. Bi alışveriş merkezine gitmişler, hadi eve dönüyoruz diyince bizimki yerlere yatmış, krize girmiş, millet garip garip bakmış. Bu gece de onlarda kalsınmış, sabah erkenden getirirlermiş...

Şalter attı bende, bu gece bu çocuk eve dönecek dedim. Koca beyle birbirimize girdik, işi vardı geç gelecekti, baktım mırın kırın ediyo, bak pijamalarla inerim küçük cadıyı da atarım arabaya giderim kapılarına dayanırım getir çabuk çocuğu dedim.
Korktu tırstı benden, yumuşatmaya çalıştı.

AAA bu arada kavgadan önce kayınpederi aradım napıyosunuz demeye, çok fenayız bizim burnumuzdan getirdi bu gece burda kalsın dedi. Ben de gayet kibar, babacım çocuğun dengesi bozuluyo evine gelsin susar dedim, ses tonu sertleşti tamam getiririz ama bidaha da almayız dedi. Aklı sıra beni tehdit ediyo, canı istemiş vakit geçirmeye almışlar, sanki ben yalvardım, almazsan alma demedim ama siz bilirsiniz dedim, kapattık telefonu..Adama bak yaaa...

Neyse efendim, koca beyle kavgamıza devam ettik, ben de ağzıma geleni saydım senin anan çocuğumu çaldı bendeeen, evden uzaklaştırdııı, ağlayarak her istediğini yaptırıyoo, baban da beni tehdit etti vs.. neyse bağırdım ferahladım. Koca bey de hatırım için bu gece kalsın dedi. Ben de kalsın ama yazdım bunu bi kenara, bidaha gitmeyecek dedim.

Sonuç olarak gece onlarda kaldı, sabah gene ağlayarak geldi:)))

Ben malımı bilirim, benim kız yüz verince astar ister, koca insanları parmağında oynatıyo ama bu şımarıklık da onların yüzünden. Sabah aldım, soğuk bir merhaba, çocuk zırlıyor. Anne bana kreşte yumurta peynir yediriyorlar babaanneme numarayı ver de söylesin dedi. Babaanne de tamam söylerim yedirmezler tamam mı annesi diye bana sordu. Ben de öğretmenin işine karışılmaz dedim:))) Hayret bişey ya, sanki çikolata şeker yedirseler daha sağlıklı olacak.

Ben biliyorum, bu iş uzar, ama bu sefer hazırlıklıyım geri adım atmıycam. Koca beyle de aramız limoni. Anasına laf ettim ya, dünyada benden kötüsü olamaz artık:) Ayrıca annesi bugün çoook hasta olmuş, şekeri yükselmiş, bütün gün yatmış, çocuğun ağlamasına dayanamamış :)))Hoş gece çok inat ettim bende, ama çocuk benim çocuğum ben ne dersem o olur, noktaa!!!


19 Ekim 2012 Cuma

Krizler münasebetiyle yayınımıza bir süre ara verilmiştir:)))

Merhaba, 3 gündür akşama kadar ve akşam yemeği de dahil çok güzel devam eden beslenme şeklim, akşamları içimdeki canavarın ortaya çıkmasıyla 3 gündür sekteye uğruyor. Doğum yaptığımdan beri yani 11 aydır adet olmuyorum ama bence vücudum belirli zamanlarda sanki adet oluyormuşcasına tepki veriyor. Geçen ay da böyle olmuştu. (ya da benim uydurmam ama hakikaten çok fena oluyorum ve asla önüne geçemiyorum)

önceki gün krizini kocaman dev gibi bir kase sütlü kornflakes ve mini magnum yiyerek, bir önceki gün 2 kocaman dilim kepek üzerine light(!) labne ve bal + ayçekirdeği yiyerek, dün akşamkini ise 7 pötibör bisküvi ve 7 adet minik lokum yiyerek atlattım, yani atlatamadım sınıfta kaldım:))) Bunlar akşam yemeklerinden sonra yediklerim yani:)))

Direnmeye de çalışsam, su da içsem, yeşil çay da yutsan olmadı allah olmadı, ben de saldım gitti, demek ki vücudumun ihtiyacı varmıç. Bunun Sonucunda da 66,5tan 67,5a terfi etmiş bulunmaktayım. Yapcak bişey yok. 3 gün yürüyüşümü aksatmamıştım en azından.

Gelelim bugüne. Bugünü kendime tatil ilan ettim. İşyerinde dün fazla mesai yaptım ve bugün öğleden sonrası için izin aldım. Amire de söyledim, kendime ayırıcam bu öğleden sonrasını, çocuk çocuk düşünmeden yayılıp oturcam gezicem dedim. Vallahi dedim, o da tamam gez bakalım dedi, yolladı :)))

AAA söylemeyi unuttum, bizim kayınvalideler zengindir söylemesi ayıp, Bodrum'da 2 adet yazlık vardı, birini kullanıyolar, diğeri satılmayı bekliyordu. 2 gün önce alıcı çıktı, kayınvalide, koca ve büyük cadıyı bu vesile ile Bodrum'a arabayla gönderdim. Evde miniğimle başbaşayız. Bu öğleden sonra koşa koşa eve gitmiycem, öğle yemeğini dışarıda ayarladım,rezervasyonumu yaptırdım, tek başıma ünlü bi yerin açıkbüfesine gidicem, 2 saat oturup gazete okuyup yiyip içicem:))) Sonra bir fırsat sitesinden aldığım masaj kuponlarımı kullanıcam. Birini kese-köpük, ondan sonra da 45 dk masaj:)) 2,5 saate yakın da otelde dursam, gene akşam 6da evde oluyorum. Ha canım isterse alışverişe de giderim...

Akşam evde bavul toplamak lazım. Yarın sabah 10da Bodrum'a gidiyoruz bebişimle, benim gittiğim uçakla kayınvalide dönecek, kendisiyle büyük ihtimalle havaalanında dahi görüşemiycez:)))) Biz de 1 hafta ailece tatil yapıcaz, feribotla Kos'a gitmeyi düşünüyoruz, belki de Rodos. Yeşil pasaportlarımız hazır nasıl olsa, bebelerime de çıkardım :))

Bodrumda öyle sapıtık yemeyi planlamıyorum, aksine çok dikkatli olucam, dönüşte bir detoks programı daha çaktımmı 60a doğru yolculuğu başlatmayı planlıyorum.

Şimdiden herkese iyi bayramlar, dönüşte herkes birbirine rapor vericek ona göre:))) Hepinizi öpüyorum, görüşürüz....
16 Ekim 2012 Salı

Hayatı erteledim galiba...

Sevgili Özüm'ün uyarısı üzerine cidden sürekli diyet yazıları yazmaya başladığımı farkettim.Yazmak bir yana, sürekli kafamda birazdan ne yiycem, akşam şunu yerim, diyet bisküvi bitmiş almam lazım, bıdı bıdı saçma sapan düşüncelerle kendimi meşgul ediyorum.

Aman aman pek merak edilesi bir hayatım kalmamış ki yazayım. Küçük cadı 11 aylık oldu, büyük ise 4 yaşına girmek üzere. İkisinin de doğum günü Kasımda. Doğumgünü kutlamalarına hazırlık çalışmalarım devam ediyor...

Koca bey desen, çok yiyip çok içmekten, kilolar ve yağlı beslenmeden dolayı sağlığını kaybetti ama geri toparlamaya çalışıyor. Alkol almayı sevdiğini biliyordum ama bu kadar olduğunun farkında değildim. Adam ciddi ciddi zorlanıyor içmemekte. Acaba kocam bir alkolik de ben mi ayılamadım diye düşünüyorum. Belki onu düşünmemek için kendime odaklandım, bilemiyorum. Alkolü bıraktı, yemeyi içmeyi eskisine göre azalttı ama monoton şikayetçi bir adam oldu. Geçen bir ay, dırdırcı sürekli şikayet eden mutsuz bir adamla yaşamak mecburiyetinde kaldım, sanırım bünyesi yavaş yavaş alıştı da yüzü gülmeye, son 1 haftadır bizimle ilgilenmeye başladı.

Kayınvalideyle pek muhatap olamıyoruz çünkü kendisi evini yaptırıyor. Bir odasını da büyük cadı istedi diye pembeye boyatıyormuş, onun odası olacakmış. Her hafta sonu babaannesinde kalmaya alıştı, tabi şımartılmaya da alıştı. Ben hakkından geliyorum ama zavallı çocuğumun dengesi bozuluyor. 5 gün disiplin, 2 gün bayram:) Hayır lafını kullanmayı bilmez mi insan yahu. El kadar bebe, koca kadını parmağının ucunda oynatıyor. Allahtan küçük kızıma 8 ay bilfiil ben baktım, bakıcıyla birlikte çok uyumlu olduk. Şimdi ilkindeki gibi gelmeye karışmaya kalkmıyor. Bu 2 numarayı pek de sevmiyor sanırsam:)) Allah razı olsun büyüğe çok baktı ama beni de çok yıprattı. Artık istemiyorum ne baksın ne dırdır etsin karışsın. Koca beye de talimatı verdim, istediği kadar gelsin otursun ama benim düzenimi değiştirmeye kalkmasın çok fena bozuşuruz dedim. Zaten gelmiyor, gelemiyor çünkü, evimiz üçüncü katta ve asansörü yok:)))

İşyeri desen çok yoğun ama huzurlu, kimse kimseye karışmıyor, her gün işe yarım saat geç kalıyorum bişey diyen yok. Ama ben de çok çalışıp telafi ediyorum. Bu arada Brüksel'e gidicem sanırım 3 günlüğüne. Toplantıya katılımım onaylandı, imzadan çıkınca kesinleşmiş olacak.

Görüldüğü üzere bişeye benzemeyen, ancak 2 haftada bir arkadaşlarla görüşebildiğim (bazen çocuklu/çok nadir çocuksuz) monoton hayatımda kendimi oyalamak üzere zayıflamayı amaç edindim. Belki bu şekilde daha mutlu olurum...

Mutsuz değilim ama hayat sevincimi azbuçuk kaybettim heralde :)))

Geri Sayım 78. Gün

Sabah uyandığımda 66,7 kiloya geri döndüğümü gördüm. 3 Kasıma az kaldı 1 kilocuk verebilirim sanırım. Ben çoğunuzdan daha yavaş kilo vermeyi hedefliyorum, zaten daha hızlısını da beceremem. Geç olsun güç olmasın, napiim...

Gelelim bugün yediklerime;

Sabah uyanıca 1 dilim limon, 1 tarçık kabuğu , 1 kaşık elma sirkeli sıcak su

Kahvaltı- 1 adet sade probiyotik yoğurt, 1 büyük mandalina, 1 kupa yeşil çay

Öğlen-3 ızgara tavuk köfte (bi halta benzemiyordu ama mecburen yedim), 1 kaşık yoğurt, 1 kaşık kısır, biraz yağsız yeşil salata, 2 dilim salatalık turşusu)

Öğlen yemeğinden sonra 45 dakika yürüyüş

1. ara öğün- 1 mandalina, 3 diyet bisküvi, neskafe 2si bir arada

2. ara öğün- 3 pirinç/mısır patlağı(üzerine light labne ve domates'le)

Akşam (planlıyorum)- brokoli haşlama, yeşil salata, 3 köfte, yarım su bardağı(haşlanmamış ölçü) kepekli makarnaEvettt; listeye tam olarak uymuş bulunuyorum, ne dediysem yedim, hatta fazlasını da yedim :((( 1 adet magnum mini, 1 kocaman(dev gibi) kase dolusu sütlü nesfit, fındık, badem, ayçekirdeğiBöhüüü:(((

15 Ekim 2012 Pazartesi

79. gün

Hem bıktım hem utanıyorum hafta sonu sapıttım demeye. Valla suç bu sefer kocamda, güzel bir hafta sonu geçirelim diye gezmedik yer bırakmadık. Dolayısıyla yemedik şey de bırakmadık.

Pazar akşamı kendisine fırçamı çektim, bu artık son, daha da sana ayak uydurmuyorum, aklımı çelmeye çalışırsan hakkım haram zıkkım olsun sana dedim:))) Senin gibi dombili olmıycam diyerek onu da gaza getirmeye çalıştım ama pek başarılı olamadım sanırsam , pis pis güldü :)))


Ben gene hafta içi efendiliğime geri döndüm. Ahan da yediklerim;

Uyanınca 1 bardak tarçınlı,limonlu su (galiba bu sabah sirke eklemeyi unuttum)

Sabah 9,45- 1 adet domates, irice bir parça tuzsuz lor. Bu tatlı kahvaltılık lor dediklerinden. sanırcam 2 kibrit kutusu kadar yedim. epey irice bir parçaydı ama olsun hakkımdır... Neden?? Ekmek yemedim
1 kupa yeşil çay

Öğlen- 1 adet kabak dolması, orta boy, üzerinde 1 kaşık yoğurt vardı. Yanında yağsız/limonlu karışık yeşil salata ve 1 adet çiğ köfte. Çiğ köfte gene hakkımdı çünküm gene ekmek ve çorba yemedim:))) yarım litre su

45 dakika yürüyüşşşş

1. ara öğün- 1 adet orta boy elma, 1 kupa lipton form çay
(öğle-ikindi arası 1 litre su içtim)

2.ara öğün- 1 adet kepekli lavaş, lor peyniri ve domates ile (5,30 gibi yiycem)

Akşam- 1 bardak kefir, 1 elma (yiycem)
revize- yarım bardak kefir, yarım elma,5 çiğ fındık, 5 çiğ badem, saat 9 gibi 1 magnum mini ama kalorisi 150 napim misafirler gelirken getirmiş)


Bir de 1 litre komposto içicem ama hemen yuh demeden dinleyin:) Evde canı çıkmış, nerdeyse çekirdeklerine kadar kurumuş kuru eriklerden 1 avuç dolusu, 1 küçük elma, 1 tarçık kabuğu, 1-2 adet karanfil ve 1 paket rezene ile yaptım. Süt olsun diye içicem. Malzemeleri süzüp attım, ezerek posalarını filan da almadım yani...

Bence gayet güzel gidiyorum. Cumartesi sabah 66,5'i görmüştüm, bu sabah 67,3 tüm. Hemen toparlamam lazım, yarına 66,9 olurum gene zannımca...

12 Ekim 2012 Cuma

82.Gün- Yılbaşına kadar geri sayım yapıyorum...

Ayol siz yaparsınız ben geri kalır mıyım hiç?? Sevgili Skinny bana kaçıncı günde olduğumuzu söyledi de geç olmadan trene ben de atladım:))) Cuma günü münasebetiyle çalışmaya ara verdim ve zayıflama macerasında olanların (bildiklerimi yani) bloglarını okudum. Zannımca çoğu kişi yediklerini yazıyor. Anam ben yazsam burdan uzaya yol olur:)))

Zaman genişliği münasebetiyle düşünüp yazayım;;

Sabah uyanınca- Tarçınlı,limonlu, elma sirkeli sıcak su (her sabah mutlaka yapıyorum)

Kahvaltı(gecikti) Saat 9,45 gibi; 1 domates, bir parça light peynir, 2 dilim light etimek

(Ara öğün atlandı çünkü saat 12,15de öğle yemeği var)

Öğlen; 100 gr civarı ızgara tavuk şiş, bir küçük kase yeşil salata/kırmızı lahana/1 yemek kaşığı zeytinyağlı barbunya(salatanın üzerine ekledim:)


Öğlen yemekten sonra 45 dk yürüyüşşşşşş

1.ara öğün- 14,30 gibi-şekersiz neskafe yanında 4 tane mısır/pirinç patlağı,(aslında burda durmam gerekiyordu ama sonrasına bakar mısınız???)) 2 tane diyet bisküvi,5 badem,2 tane ülker ikram bisküvi, 1küçücük pastane kurabiyesi, serçe parmağım kadar susamlı çubuk (tabi 3,30a kadar 5er dakika arayla yedim)


İkinci ara öğünde 1 küçük elma ile 1 çay bardağı kefir düşünüyorum 5 gibi.


Akşam yazamayacağım. Hafta sonu da evden yazamam ama hafta içi ne yediysem, bu pis boğazımdan ne geçerse sizinle paylaşmayı düşünüyorum. Oha, çüş vs demezseniz sevinirim:))))

Bir de ben hala emziriyorum, bu nedenle hormonlar bi acaip, sütümün çok azalmaması ve besleyiciliğinin düşmemesi için çok kısamıyorum. Ayrıyeten emzirdikten sonra çook acıkıyorum, bende bahane bol yani:)))


Motivasyon anlamında desteğinize, uyarılarınıza, tavsiyelerinize ihtiyacım var, bırakmayın beni de zayıflatınnnn

11 Ekim 2012 Perşembe

Yoksa o sayıyı rüyamda mı görmüştüm??

66,6 dedik bağrımıza bastık bayramlar ettik o da kendini bişey zannetti yüzüme bakmaz oldu :((( hep 67,1 - 67,5 civarında dolaştım ama bugün tekrar 66,9'u gördüm. Ama söylerken dahi utanıyorum, illa 66 lı bişey görcem diye atletimi ve hatta saatimi bile çıkardım:)))

Zaman geçiyor benim büyüğün doğumgününe yaklaşık 20 gün kaldı ben 65li bişey görcem demiştim yani en az 1 kilo daha vermem gerekli. Yapılmıycak şey değil ama resmen çift dikiş gitmeye başladığım için verip geri alırım diye korkuyorum. Bir de çok soğudu buralar, dün yürüyüşe çıkamadım yağmur yüzünden, bugün çıkıcam soğuk moğuk dinlemiycem banane. Zaten kış aylarında vücut yağlanmaya meyilli olurmuş, buradan geri gidemem. Daha demin asansörde biri fıstık gibi olmuşsun dedi:)))

Bir de dün akşam eski iş kıyafetlerimden oluşan hurcu çıkardım. Yarısı oldu ama 65 olsam süper duracaklar üzerime. Sanki yeni kıyafetler almışım hissine kapıldım. Bunlardan vazgeçemem çok güzel hisler, şişmanlıktan artık olmuyo diye diye kaldırdığım cicişler şimdi bana geri döndü. Çok sevdiğim bir kotum var o bacagımdan geçmiyordu şimdi en azından popom içine sığıyor (daha kapanmıyor tabiki)) Onu da kapattım mı oldu bu iş diycem.

90 gün etkinliği ne bilmiyorum ama yılbaşına 63 olcam oyyy oyyy demesi bile güzel :)))

9 Ekim 2012 Salı

Vallahi 66,6 oldum :))))

Hafta sonu yemiş olduğum mamalar birkaçgündür dönüp dolaşıp beni yiyordu. Napim napiim diye düşünürken akşam az yeme mevzuusuna takıldım. Gündüz normal diyet, akşam da 1 bardak kefir 1 elma yedikten sonra bu sabah 66,6 ile uyandım. O kadar mutlu oldum ki anlatamam. İnip inip çıktım tartıya, evet işte orda 66,6 :)) O kadar mutlu oldum ki tartı sonunda bu mutluluğun ağırlığı altında ezildi ve en son çıkışımda 66,8'i gösterdi :) Ben de kendisine küstüm, daha da binmedim üzerine:)
Dün zaten daha da zayıfladın demişlerdi :)


Bu sefer cozutmuycam, istediğim rakamı gördüğüm an bir sapıtma dürtüsü geliyor ama bu sefer savaşıcam kendisiyle:) Haydi bakalım hafta sonuna kadar 66 sabitlensiiiiin....

1 Ekim 2012 Pazartesi

Sözümü tuttum :)

Geçen hafta sonu cuma da dahil olmak üzere yaptığım kaçamaklar neticesinde motivasyonumu tamamen kaybetmiş durumdaydım. Çılgıca yedim, ama neden yedim bilmiyorum. Açlık desen değil, hırs desen değil, battı balık yan gitmeyecek demiştim kendi kendime ama yan değil ters yüzdürdüm balığı resmen :) Çok üzüldüm, sonra üzüldüğüme üzüldüm. Ne gerek var kendimi yiyerek yıpratmaya. Ne demiştim, "ben herşeyin en iyisine layığım" E peki neydi yediklerim?? Cips, dondurma, çikolata... Çocuk muyum ben yahu, bozacaksam rejimimi en azından harika, kendim yapamayacağım ve kolay kolay bulamayacağım şeyler için olsun di mi??


Bütün bu karmaşık düşünceler ve moral bozukluğu içinde pazartesi sabah tartıldım ve sonuç 67,8. Yani 300 gramın lafı olmaz caanııııım diye düşünerek evrenin bana ikinci bir şans, yeni bir motivasyon verdiğine inandım. Yeniden güçlendim, yeniden kendimi topladım. Dün akşam da sadece 1 bardak kefir ve 1 elma yiyince sabah 67,2'yi gördüm. Demek ki yeni bir rekor denemesi yapabilirim.Cuma sabahı yani 3 gün sonrasında 66,9'u görmek istiyorum. 66 'nın gül yüzünü göreyim yeter, yani 1 hafta/10 gün de 66yı sabitlemeye çalışarak geçer nası olsa.

57 olucam 57 olucam!! EVREN DUY SESİMİİİİİİİİİİ